Dilimizi ve adımızı yerel, ufkumuzu küresel tutarız.

Ustalık Sürecimiz

1990’ların ortalarında ODTÜ mezunu bir mühendisin kurduğu yazılım şirketiyle başlayan hikayemiz, ekibimizin her bir üyesinin katkılarıyla gelişmeye devam etti.

2000 yılına gelindiğinde yeni ortaklık yapımız ve farklı şirket kültürümüz ile ismimizi yenileyerek Usta olarak belirledik. Aynı yıllarda finansal raporlama sistemleri alanında yaptığımız girişimlerle Türkiye İş Kurumu ve Kredi Garanti Fonu gibi kurumlarda kalıcı hizmet sağlayıcı olarak yer edinmemiz, isabetli isim seçimimizin somut göstergesi oldu.

2000’lerin ilk 10 yılı bittiğinde, dinamik ekibimiz devam eden projeleri teknolojik olarak iyileştirecek ve yeni taleplerin gerektirdiği altyapıları şirketimize kazandıracak niteliğe kavuşmuştu.

Usta’yı bir okul olarak konumlandırdık ve bizimle çalışan herkesin gelişimini desteklemeye yönelik bir süreç yönetimi benimsedik.

Usta’da herkes yaratıcılığını kullanır ancak yaratıcı zekasına göre değil Usta geleneğine uygun kodlama yapar. Çünkü gelenek deneyimin sonucudur ve zaman kazandırır. Bize gelen her iş projelendirme ile başlar. Gereksinimleri analiz eder, öncelikleri belirler, kaynak ve zaman planlaması yaparız. Gelişmiş tüm veritabanı sistemleri için esnek ve performanslı veri altyapıları kurarız. Bu süreç boyunca geliştirdiğimiz grafik destekli kullanıcı arayüzlerinin kolay anlaşılır, etkileşimli, günün koşullara uygun ve yüksek performanslı olmasını sağlarız.

Ürünlerimizin gücü deneyimimizden ve öğrenme hevesimizden gelir. Kurduğumuz ilişkilerin sıcaklığı iş kalitemizi artırır.

Şirketin iş yapma ve yürütme süreçlerini analiz ettikten sonra hiyerarşiye uygun genişletilebilir yapılar kurgulayarak süreç yönetimi gerçekleştiririz. Entegre sistemlerde ise gerek işletmenin çeşitli departmanları arasında gerekse işletme ile diğer kurumlar arasında hizmet bazlı çalışan entegrasyon kanalları oluştururuz. Hem operasyonel hem de yönetim gereklilikleriyle uyumlu özet veya ayrıntılı bilgi sağlayabilen, ölçeklenebilir çok yönlü raporlama yaparız.

Nitelikli ekiplerimizle, proje ömrü boyunca gerektiği yoğunlukta sürekli bakım ve teknik destek sağlarız.